Methodologie

Hoe we beoordelen

Elke dienst wordt gescoord op dezelfde 6 gewogen criteria. Hier leest u wat elk criterium meet, hoe de totaalscore wordt berekend en hoe we de beoordelingen actueel houden.

De criteria en hun weging

  • Juridische dekking25%
  • Bewijs & transparantie20%
  • Hulp bij herstel15%
  • Focus op EU/EER15%
  • Prijstransparantie & waarde15%
  • Gemak van starten10%
  1. 25%

    Juridische dekking

    Hoeveel gebieden van het EU-recht voor websites de controle zelf op een live site onderzoekt: (1) cookies en trackers vóór toestemming, (2) gedrag van de toestemmingsbanner (weigeroptie, prominentie, tracking na weigeren), (3) inhoud van de privacyverklaring, (4) bedrijfsgegevens / colofon, (5) consumentenrechtelijke plichten van webshops, (6) transportbeveiliging (HTTPS/TLS), (7) toegankelijkheid. Eén punt per gebied dat een geautomatiseerde controle onderzoekt; een half punt voor een generator, een apart betaalde add-on, een hulpmiddel voor handmatige vastlegging of een louter informatieve controle. Score = 10 x punten / 7, aangepast met hoogstens 1,0 voor diepgang (geteste toestemmingsstatussen, doorzochte pagina’s, opslagtypen) of voor gebieden die alleen als voorlopige resultaten worden gemeld.

  2. 20%

    Bewijs & transparantie

    Of resultaten worden geleverd met controleerbaar bewijs (lijsten van cookies en verzoeken, screenshots, tijdstempels), een rechtsgrond per bevinding, een exporteerbare registratie (rapport, toestemmingslog) en een gepubliceerde methode of bekende beperkingen. 9-10: alle vier; 7-8: drie; 5-6: twee; onder 5: één of geen.

  3. 15%

    Hulp bij herstel

    Hoe direct de dienst helpt een tekortkoming weg te nemen: herstelinstructies per bevinding, generatoren voor ontbrekende teksten, een meegeleverde toestemmingsbanner die scripts blokkeert, of toegang tot juridische hulp. 9-10: meerdere hiervan; 6-8: één of twee; 3-5: alleen algemeen advies; onder 3: geen.

  4. 15%

    Focus op EU/EER

    Opgebouwd rond EU/EER-recht (AVG, ePrivacy, EU-consumentenrecht) en nationale regels van lidstaten, vestiging van de aanbieder in de EU of gegevensopslag in de EU, en het aantal EU-talen waarin resultaten of output beschikbaar zijn. Tools voor één land scoren onder 5; aanbieders buiten de EU verliezen tot 1,5 punt.

  5. 15%

    Prijstransparantie & waarde

    Prijzen op de site van de aanbieder gepubliceerd met valuta, btw-behandeling en factuurperiode; een bruikbaar gratis abonnement; kosten voor een typische mkb-website; geen verplicht lang contract. 10: gratis zonder relevante beperkingen; 8-9: bruikbaar gratis abonnement en volledige gepubliceerde prijzen; 5-7: gepubliceerde prijzen met hiaten of tegenstrijdigheden; 2-4: alleen offerte.

  6. 10%

    Gemak van starten

    Tijd en moeite tot een eerste resultaat: een openbaar webformulier zonder registratie scoort het hoogst, een account of installatie verlaagt de score, een commandoregeltool of verkoopgesprek het laagst. 9-10: openbaar webformulier, geen registratie; 7-8: e-mail, account of plug-in nodig; 4-6: installatie of onboarding via verkoop; 1-3: alleen commandoregel.

Hoe scores worden toegekend

Elk criterium krijgt een score van 0 tot 10, met één decimaal, op basis van de openbare website, de documentatie en de prijspagina’s van de dienst, zoals vermeld in de bronnen van elke review. De totaalscore is het gewogen gemiddelde van de criteriumscores, afgerond op één decimaal. De sterren tonen de totaalscore op een schaal van vijf, afgerond op de dichtstbijzijnde halve ster.

Uitgewerkt voorbeeld: LegisCheck.eu

9,0 × 25% + 9,0 × 20% + 6,0 × 15% + 8,0 × 15% + 8,5 × 15% + 9,0 × 10% = 8,3

Wat de scoreklassen betekenen
ScoreLabelBetekenis
9,0–10UitmuntendToonaangevend op het criterium, met weinig en kleine hiaten.
8,0–8,9UitstekendSterk over het hele criterium; hiaten zijn specifiek en gedocumenteerd.
7,0–7,9Zeer goedDegelijk voor de meeste websites; enkele relevante onderdelen ontbreken.
6,0–6,9GoedNuttig binnen een beperktere reikwijdte.
5,0–5,9RedelijkDekt alleen de basis.
onder 5BeperktGrote hiaten voor de compliance van websites in de EU.

Onderzoeksnotities

De scores zijn redactioneel, van 0 tot 10 met één decimaal, en worden door de uitgever toegekend op de zes gewogen criteria hierboven; de totaalscore is het gewogen gemiddelde van de criteriumscores, op één decimaal naar boven afgerond. Het zijn geen gebruikersbeoordelingen en er worden geen gebruikersreviews, sterrenaantallen of gebruikersaantallen gebruikt. Alle feiten over elke dienst komen van de eigen openbare website van die dienst (prijs-, product-, helpcentrum- en colofonpagina’s), gelezen in 2026; voor deze vergelijking is geen account aangemaakt, geen formulier verzonden en geen website van derden gescand. Prijzen worden precies zo weergegeven als ze zijn gepubliceerd, met valuta, periode en btw-behandeling waar de aanbieder die vermeldt; waar de eigen pagina’s van een aanbieder elkaar tegenspreken, staat dat in de vermelding. Waar een feit niet was gepubliceerd, is het veld leeg (null). de vermelding beschrijft de dienst zoals de beheerder die documenteert, en de dienst wordt op dezelfde criteria gescoord als elke andere dienst. Lezers kunnen de criteria zelf toepassen: elke beschrijving vermeldt wat een volledig, half of geen punt oplevert.

Belangrijkste parameters die de rangorde bepalen

De lijst is geordend op de hierboven beschreven totaalscore, de hoogste eerst. Geen enkele andere parameter beïnvloedt de volgorde. Filters en sortering op de ranglijstpagina veranderen alleen wat u ziet, nooit de gepubliceerde plaats.

Updatebeleid en data

Huidige editie
Prijzen gecontroleerd
Herzieningscyclus
Ten minste elke zes maanden, en telkens wanneer een dienst zijn abonnementen of functies zo wijzigt dat een score erdoor verandert

Elke review vermeldt wanneer de prijzen zijn gecontroleerd en linkt naar de prijspagina van de aanbieder. Aanbieders kunnen feiten laten corrigeren door naar hello@credibilidy.com te schrijven met een openbare bron; we werken de review en de datum bij wanneer de bron de wijziging bevestigt.

Wat we niet doen

  • We publiceren geen gebruikersreviews of sterrenaantallen van gebruikers. Alle scores zijn redactioneel.
  • We vermelden geen prijzen, gebruikersaantallen of functies die we niet in een openbare bron konden vinden; die staan vermeld als ‘Niet gepubliceerd’.
  • We accepteren geen betalingen van aanbieders voor een vermelding, een plaats of een score.
  • We gebruiken geen affiliatelinks. Links naar websites van aanbieders bevatten alleen een verwijzingstag (utm_source) die de aanbieder laat weten dat het bezoek van deze site kwam; er wordt niets over u meegestuurd.
  • We geven geen juridisch advies. De ranglijst vergelijkt tools; ze certificeert geen enkele website.