Metoodika

Kuidas me hindame

Iga teenust hinnatakse samade 6 kaalutud kriteeriumi alusel. Siin on kirjas, mida iga kriteerium mõõdab, kuidas üldhinne arvutatakse ja kuidas me hinnanguid ajakohasena hoiame.

Kriteeriumid ja nende kaalud

  • Õiguslik katvus25%
  • Tõendid ja läbipaistvus20%
  • Abi puuduste kõrvaldamisel15%
  • EL/EMP fookus15%
  • Hinna läbipaistvus ja hinna-kvaliteedi suhe15%
  • Alustamise lihtsus10%
  1. 25%

    Õiguslik katvus

    Kui paljusid ELi veebiõiguse valdkondi kontroll ise elaval saidil uurib: (1) küpsised ja jälgurid enne nõusolekut, (2) nõusolekubänneri käitumine (keeldumisvõimalus, esiletõstmine, jälgimine pärast keeldumist), (3) privaatsusteate sisu, (4) teenusepakkuja andmed / rekvisiidid, (5) e-poodide tarbijaõiguslikud kohustused, (6) edastusturvalisus (HTTPS/TLS), (7) ligipääsetavus. Üks punkt iga valdkonna eest, mida uurib automaatne kontroll; pool punkti generaatori, eraldi tasulise lisamooduli, käsitsi salvestamise abivahendi või üksnes informatiivse kontrolli eest. Hinne = 10 x punktid / 7, mida korrigeeritakse kuni 1,0 võrra sügavuse (testitud nõusolekuolekud, läbitud lehed, salvestusruumi tüübid) või ainult esialgsete tulemustena esitatud valdkondade tõttu.

  2. 20%

    Tõendid ja läbipaistvus

    Kas tulemustega kaasnevad kontrollitavad tõendid (küpsiste ja päringute loendid, ekraanipildid, ajatemplid), õiguslik alus iga leiu kohta, eksporditav kirje (aruanne, nõusolekulogi) ning avaldatud meetod või teadaolevad piirangud. 9-10: kõik neli; 7-8: kolm; 5-6: kaks; alla 5: üks või mitte ühtegi.

  3. 15%

    Abi puuduste kõrvaldamisel

    Kui otseselt teenus aitab puudust kõrvaldada: parandusjuhised iga leiu kohta, generaatorid puuduvate tekstide jaoks, kaasasolev nõusolekubänner, mis blokeerib skripte, või juurdepääs õigusabile. 9-10: mitu neist; 6-8: üks või kaks; 3-5: ainult üldised nõuanded; alla 3: mitte ühtegi.

  4. 15%

    EL/EMP fookus

    Ülesehitus EL/EMP õiguse (GDPR, e-privaatsus, ELi tarbijaõigus) ja liikmesriikide siseriiklike normide ümber, pakkuja asukoht ELis või andmete säilitamine ELis ning ELi keelte arv, milles tulemused või väljundid on saadaval. Ühe riigi tööriistad saavad alla 5 punkti; väljaspool ELi asuvad pakkujad kaotavad kuni 1,5 punkti.

  5. 15%

    Hinna läbipaistvus ja hinna-kvaliteedi suhe

    Pakkuja saidil avaldatud hinnad koos vääringu, käibemaksu käsitluse ja arveldusperioodiga; kasulik tasuta pakett; kulu ühe tüüpilise VKE veebisaidi kohta; puudub sunnitud pikk leping. 10: tasuta ilma oluliste piiranguteta; 8-9: kasulik tasuta pakett ja täielikult avaldatud hinnad; 5-7: avaldatud hinnad lünkade või vastuoludega; 2-4: ainult hinnapakkumise alusel.

  6. 10%

    Alustamise lihtsus

    Aeg ja vaev esimese tulemuseni: avalik veebivorm ilma registreerimiseta saab kõrgeima hinde, konto või paigaldus langetab hinnet, käsurea tööriist või müügikõne annab madalaima. 9-10: avalik veebivorm, registreerimist pole vaja; 7-8: vaja e-posti, kontot või pistikprogrammi; 4-6: paigaldus või müügi juhitud kasutuselevõtt; 1-3: ainult käsurida.

Kuidas hinded antakse

Iga kriteeriumi hinnatakse skaalal 0 kuni 10 ühe kümnendkoha täpsusega, tuginedes teenuse avalikule veebisaidile, dokumentatsioonile ja hinnalehtedele, nagu on loetletud iga arvustuse allikates. Üldhinne on kriteeriumide hinnete kaalutud keskmine, ümardatud ühe kümnendkohani. Tärnid näitavad üldhinnet viiepallisel skaalal, ümardatud lähima pooltärnini.

Arvutusnäide: LegisCheck.eu

9,0 × 25% + 9,0 × 20% + 6,0 × 15% + 8,0 × 15% + 8,5 × 15% + 9,0 × 10% = 8,3

Mida hindevahemikud tähendavad
HinneTaseTähendus
9,0–10ErakordneJuhib selles kriteeriumis, vähesed ja väikesed puudujäägid.
8,0–8,9SuurepäraneTugev kogu kriteeriumi ulatuses; puudujäägid on konkreetsed ja dokumenteeritud.
7,0–7,9Väga heaEnamikule veebisaitidest usaldusväärne; mõned olulised valdkonnad puuduvad.
6,0–6,9HeaKasulik kitsamas ulatuses.
5,0–5,9RahuldavKatab ainult põhitõed.
alla 5PiiratudSuured puudujäägid ELi veebisaitide vastavuse seisukohalt.

Uurimistöö märkused

Hinded on toimetuse omad, skaalal 0 kuni 10 ühe kümnendkohaga, ja need annab väljaandja eespool toodud kuue kaalutud kriteeriumi alusel; üldhinne on kriteeriumide hinnete kaalutud keskmine, ümardatud ühe kümnendkohani (pool ümardatakse üles). Need ei ole kasutajate hinnangud ning kasutajate arvustusi, tärnide arve ega kasutajate arve ei kasutata. Kõik faktid iga teenuse kohta pärinevad selle enda avalikult veebisaidilt (hinna-, toote-, abikeskuse ja õigusliku teabe lehed), mida loeti 2026. aastal; selle võrdluse jaoks ei loodud ühtegi kontot, ei esitatud ühtegi vormi ega skannitud ühtegi kolmanda osapoole veebisaiti. Hinnad on esitatud täpselt nii, nagu need on avaldatud, koos vääringu, perioodi ja käibemaksu käsitlusega, kui pakkuja need märgib; kui pakkuja enda lehed on omavahel vastuolus, on see kirjes öeldud. Kui fakti ei olnud avaldatud, on väli null. selle kirje kirjeldab teenust nii, nagu selle haldaja on selle dokumenteerinud, ja seda hinnatakse samade kriteeriumide alusel nagu iga teist teenust. Lugejad saavad kriteeriume ise rakendada: iga kirjeldus ütleb, mille eest antakse täis-, pool- või null punkti.

Pingerea peamised parameetrid

Loend on järjestatud eespool kirjeldatud üldhinde järgi, kõrgeim eespool. Ükski teine parameeter järjekorda ei mõjuta. Hinnangute lehe filtrid ja sortimine muudavad ainult seda, mida näete, mitte kunagi avaldatud kohta pingereas.

Uuendamise põhimõtted ja kuupäevad

Praegune väljaanne
Hinnad kontrollitud
Ülevaatuse tsükkel
Vähemalt iga kuue kuu järel ja alati, kui teenus muudab oma pakette või funktsioone viisil, mis mõjutab hinnet

Iga arvustus näitab, millal selle hinnad kontrolliti, ja viitab pakkuja hinnalehele. Pakkujad võivad fakte parandada, kirjutades aadressil hello@credibilidy.com ja lisades avaliku allika; uuendame arvustust ja selle kuupäeva, kui allikas muudatust kinnitab.

Mida me ei tee

  • Me ei avalda kasutajate arvustusi ega kasutajate tärnihinnanguid. Kõik hinded on toimetuse omad.
  • Me ei esita hindu, kasutajate arve ega funktsioone, mida me avalikust allikast ei leidnud; need on märgitud kui „Pole avaldatud“.
  • Me ei võta pakkujatelt tasu loendisse lisamise, koha ega hinde eest.
  • Me ei kasuta sidusreklaami (affiliate) linke. Lingid pakkujate veebisaitidele sisaldavad ainult viitesilti (utm_source), mis annab pakkujale teada, et külastus tuli sellelt saidilt; teie kohta midagi ei lisata.
  • Me ei anna õigusnõu. Hinnangud võrdlevad tööriistu; need ei sertifitseeri ühtegi veebisaiti.